ČEKANČÍ BLŮČEK, aneb Zápisky egomaniaka

Vánoční návštěva Zoologické zahrady

Už po několik let chodíme o Vánocích do ZOO. Je to dobrá tradice, doporučuju ji vřele. Vám prospěje po vánoční žranici procházka a zvířátkům prospěje vstupný. (více)
02.01.2010 18:26:32 | 0 komentářů | stálý odkaz


Vánoční dárky dělaný rukama - kašírování

marodim - už třetí týden, nebo jak dlouho...prostě dlouho
nudim se
strašně
nebaví mě ležet, nebaví mě koukat na dývka, televizní signál nepřijímám
a nemocenská vánočním dárkům nepřeje, tedy kupovaným
i přemýšlela jsem tedy, co s tím a jala jsem se kašírovat
rozhodla jsem se vyrábět vánoční dárky rukama
a protože s tim nemám žádný valný zkušenosti, začala jsem s tim nejjednodušším, řeknu vám co a jak, kdybyste chtěli třeba doma uspořádat malý rodinný workshop ))


(více)
06.12.2009 16:08:53 | 1 komentářů | stálý odkaz


MUŽ DESETILETÍ

Myslela jsem, že už nikdy nic nenapíšu. Ale asi musim. Dneska jsem si přečetla zprávy na Seznamu a opravdu jsem se dozvěděla věci. Kromě toho, že na Slovensku se pohřešovala sedmnáctiletá dívka, našli ji s utrženou rukou a ona neví, jak se jí to stalo, což je vcelku nezajímavý, jsem se dozvěděla, že muž desetiletí chtěl pomoct ochrnutému muži roku a ten to odmítl. Což by taky nebylo až tak zajímavý, krom toho, že muži desetiletí je třiadvacet. To mě donutilo se zamyslet. Nakladla jsem otázku: Jak může bejt MUŽEM DESETILETÍ někdo, kdo se narodil, přežil pubertu a nageloval si vlasy? (více)
26.10.2009 10:41:32 | 0 komentářů | stálý odkaz


Filmový festival Jeden svět

Už pár tejdnů pracuju pro tuhle instituci - Člověk v tísni. Jsem v Tísni šťastná. Jsou tu fajn lidi a já je miluju. Dělaj dobrou práci. Nemám potenciál k tomu, abych se sebrala a jela někam do Afriky pomáhat, jsem cifršpión a neumim anglicky. Tak já jim tu budu dělat cifršpióna, aby mohli jezdit do Afriky (a jinam) jiný, ti, co maj potenciály. Zítra začíníá filmový festival Jeden svět, který Tíseň každoročně pořádá. Třeba vás to bude zajímat a třeba se vypravíte do kina.

Miluju Tíseň.
(více)
10.03.2009 10:55:27 | 0 komentářů | stálý odkaz


6:00 hodin v pondělí cestou do práce

 


 


„Pane, váš pes je mimochodník!“


„Není.“


„Je, dyk to vidim!“


„Vidítě blbě, není mimo chodník, jde normálně po chodníku.“


„Ale já netvrdim, že nejde po chodníku, já tvrdim, že je mimochodník.“


Podíval se na mě podivně, ten pán, už neřek ani slovo a s vodítkem nakrátko odkráčel s mimochodníkem ke stojánku s pytlíčky.


 


 


 


 


(více)
02.08.2008 21:48:28 | 2 komentářů | stálý odkaz


1.6.2008 - Den patnáctitisícídvoustýtřicátýsedmý

     Před dvanácti lety jsem se vdávala. Tak vám to na mě dneska tak nějak dopadlo. Jako by na mě spadlo trápení celých těch dvanácti let soužití s chlapem, kterýho jsem si vyvolila na společnej život a na společný zestárnutí. Kamarád mi dneska napsal, ať myslim na to hezký, co jsme spolu prožili, že určitě něco takovýho bylo. Jo, bylo. A tak jsem se rozhodla to sepsat. Dneska teda jen ty hezký věci.

(více)
01.06.2008 14:58:54 | 1 komentářů | stálý odkaz


Teď jsem se koukala na starej českej film Ten svetr si nesvlíkej

Za prvně mám ten film moc ráda, protože je vtipnej, neni to přeslazená romantická sračička, ale romantický to je a taky je v tom dost věcí na přemejšlení. Ale dneska mě zaujalo něco, co se vůbec netýkalo děje. Červenobílý lavičky na Letný. Dneska se mi zastesklo po těch dobách, kdy jsem byla mladá.


byla jsem krásný miminko


No, takhle mladá ne, to si nepamatuju..ale hezký miminko jsem byla, ne?!


 

(více)
27.04.2008 11:13:15 | 4 komentářů | stálý odkaz


Nějaký nový fotky psa

No máme spoustu novinek, ale nějak mě nebaví psát psovi deník  Puppy 1


Děláme už bobečky na travičku, taky čůráme na travičku, dokonce už u toho nadzdvedáváme nožičku, pravou, zadní, a už začínáme očichávat rohy a zjišťovat, že tam se koncentruje nejvíc psích pachů. Máme za sebou tři vakcíny, jedno odčervení, očuchávání vééééélikýho psa, úpal a děsnej déšť.


 no...dost blbá fotka, ale já si ještě neměla možnost pořídit foťák s blesem a dneska je tma :-) 


A já furt fotim blbým telefonem. A taky ten telefon nikdy nevezmu ssebou ven, takže máme jen fotky z bytu. Ale slibuju, že už ho vyfotim i venku.

(více)
20.04.2008 17:40:29 | 1 komentářů | stálý odkaz


Tak vy mi nevěříte, že mi to psisko spí na hlavě, jo?!

 Walking Dog


Tak tady je důkaz! A abyste věděli, dalo mi to dost práci, aby bylo světlo (přecejen se povalujeme hlavně za tmy, má s tim co dělat melatonin, jak tuhle Adélka vyprávěla Badíčkovi před spaním, jestli to pochopil pes nevim, já jo), aby se nehejbal, když jsem ho fotila (on je modelka a jak vidí, že na něj mířim telefonem, chce ho líbat), abych tam nevypadala jako kretén (to znamená, abych tam nebyla vidět, ale zase aby bylo poznat, že mi fakt spí na hlavě)...to prostě fuška, dyk to řikám!

(více)
30.03.2008 15:04:27 | 0 komentářů | stálý odkaz


A ještě jedno společný foto s pískem

Teda já a Badýsek :-)   takhle se spolu koukáme na televizi...teda někdy, když ho nechytá amok :-)


Takhlese s Badíčkem koukáme na televizi :-)
(více)
28.03.2008 02:24:42 | 1 komentářů | stálý odkaz


Veselé Velikonoce byly docela veselé

Nikam jsem nemusela, byla tu spousta lidí, hlavně Martina, a tak jsem vám ji vyfotila s pískem. Na tý fotce to vypadá, že je písek už děsně velikej, ale neni. Teda vyrost, to jo, ale ne tak moc.24.3.2008 - Velikonoce, Badíček s MartinouTen pokojíček, to je Adélky pokojíček a fakt je tak jedovatě zelenej, ta barva se mi povedla, to musíte uznat. 

(více)
25.03.2008 00:55:00 | 0 komentářů | stálý odkaz


Den patnáctitisícístošedesátýprvní

14-03-08_13291


Tuhle byl Badíček nějakej unavenej a tak jsem udělala pár normálních fotek. Normálních v tom smyslu, že na nich vypadá, jako roztomilý a krásný štěňátko, což taky, samozřejmě, je, a ne jako nějaký jiný zvířata, což, samozřejmě, neni. No neni, ale někdy se na něj musíme z výchovných důvodů trošičku zlobit. Teda já se na něj dneska zlobila doopravdy, protože mi začal rvát u Zoufalých manželek peřinu. Rvát jako rvát, ne jen tak něžně okusovat, jako to dělal doteď. Normálně rvát, jako vlk Karkulku.


 

(více)
17.03.2008 17:14:47 | 2 komentářů | stálý odkaz


Den patnáctitisícístopadesátýčtvrtý

Abych to teda celý zase nevěnovala psovi...Jeden dávnej kamarád ze mě dneska vyrazil aktuální fotku. Jo, je to dost děsný, tak mě politujte.


no když se umeju, učešu a namaluju, je to o krapet lepší, ale zas o moc ne :-) ať žije sešlost :-)))))


 


No když se vykoupu, umeju vlasy, namaluju, učešu a vezmu si nějaký lepčí tričko, tak je to potom o trošku menší hrůza, ale jinak už pomalu lámu hůl... Prostě TAKLEC vypadám po probuzení. Před probuzením vypadám ještě hůř, ale to nejsem ani schopná vyfotit.

(více)
10.03.2008 12:49:52 | 0 komentářů | stálý odkaz


Den patnáctitisícístopadesátýtřetí

Tak a máme tu další reportáž o našem životě s psíkem Badíčkem. Badíček trošku začal chodit ven. Na nákup s náma chodí v klokaní kapse, to se mu poměrně líbí a je hodnej. Potom taky chodí očichávat travičku, to se ještě trošku bojí, ale už se mu to začíná líbit. Ještě pořád nic nezničil, nic nerozkousal, ani nepočůral a hovínka pořád dělá v předsíni na lino a ne v policích do knih. A milujeme ho čim dál víc, i když už vystrkuje zoubky. A začíná běhat po bytě, začíná bejt samostatnej, už se nedrží jen u svejch lidí. Vybudovaly jsme mu pelíšek v předsíni a pomalu si zvyká, že to je jeho teritorium a postel. V noci ještě spí s Adélkou, ale ve dne už chodí pospávat tam. Jo a skáče, jako impala.


Badíček začíná kousat


Vidíte? Zoubky, má je!


 


 

(více)
09.03.2008 16:56:53 | 4 komentářů | stálý odkaz


Den patnáctitisícístočtyřicátýšestý

Tak jsem si původně myslela, že budu každej den zapisovat, co je novýho s našim štěňátkem, jenže mi začalo bejt ze štěňátka tak blbě, že jsem neudržela tužku v ruce. Už jsme myslely, že ho budeme muset dát jinejm lidem, ale včera mi vůbec blbě nebylo, ani když jsem si ho večer vzala do postele, takže se zdá, že se blejská na lepší časy.


Taky jsem si myslela, že budu furt fotit a zahltim to tady Badýskovejma fotkama, ale on se vůbec vyfotit nedá, když ho chci vyfotit, musim ho držet za hlavu.


A to někdy vypadá jako netopýr a někdy jako tasmánskej čert, což jsem chtěla zdokumentovat. Takže pár ilustračních obrázků. Netopýr:


netopyr_velky


obrázek z http://www.mezistromy.cz/cz/index.php?page=fotogalerie/savci


ďábel medvědovitý, alias tasmánský čert:


tasmánský_čert


Pokud tedy majitelka Badýskovy matky říká, že matka našeho štěněte je pudlice zcela nabeton, otcem si nemůžeme být jistí.

(více)
02.03.2008 13:03:40 | 2 komentářů | stálý odkaz


Den patníctitisícístotřicátýšestý

Tak štěňátko spinkalo celou noc, jako vzorný miminko, spinkalo s Adélkou v posteli, ráno se vzbudili kolem osmý a hezky si povídali, z čehož jsem byla nadšená, protože jsem v šest usnula, a potom zase usnuli, kdežto já už ne. No jo, začínaj mi krušný časy. Potom jsme si hráli všichni rři u mě v posteli a já pořídila snímek. Štěně se blbě fotí, protože je celý černý jako uhlí na průjem. No jo, čarodějnickej pes. Ale Adélce to moc sluší.


Badík 6

(více)
24.02.2008 12:55:59 | 1 komentářů | stálý odkaz


Den patnáctitisícístotřicátýpátý

Tak už je na cestě, naše štěňátko, mám první fotku z jeho výpravy za novým domovem.


Badík na cestě domu


Zvláštní poděkování Libušce a Petrovi, kteří pro pejska ochotně dojeli až do nějaký díry po granátu, a Blondýně Leničce z díry po granátu, která nám štěňátko obětavě darovala. Jo a prej je v díře po granátu úžasná hospoda s úžasnou blond hostinskou.


http://www.nadovcu.cz/levne-ubytovani-v-blatne-u-jesenice/


 


_______________________________________________________

(více)
23.02.2008 16:27:09 | 0 komentářů | stálý odkaz


Den patnáctitisícístotřicátýčtvrtý

Včera mi přišli od UPC nainstalovat digitální televizi. Teda ten přístroj, televizi mám svou. Je to na tři měsíce zadara, jako že si to vyzkoušim, zjistim, že bez toho nemůžu žít a pak to budu chtít i za prachy. No je to krapet problém. Mám jen jednu televizi a mám ji v ložnici. Už roky jsem zvyklá při ní spát. Ani se na ni moc nekoukám, jen na Ulici a sem tam na nějakej film. Jo a na dr.House. Ale když je v noci vypnutá, budim se a slyšim divný hlasy. Takže když ji v noci nemám zapnutou a vzbuděj mě ty hlasy, musim ji rychle zapnout a hned je klid. No a zásuvky od UPC na TV i na internet jsou v obýváku. Jo, mohla bych si pořídit dlouhej kabel, kterej by šel do ložnice, ale nechce se mi mít na zemi přes celej byt kabely. Takže mi přišli nainstalovat krabici, přinesla jsem z ložnice televizi, pán to namontoval a odešel a já si chvilku přepínala těch 54 kanálů. Fakt mě to dost nebavilo, než jsem se tim proklikala, všecko, nač bych se i třeba mohla eventuelně koukat, skončilo. Koukla jsem se na nějakou detektivku a potom jsem seděla a koukala jsem na tu televizi a přemejšlela jsem, jak budu spát. A pak jsem ji čapla, utrhla jsem z ní tu věc a odnesla jsem ji zpátky do ložnice. Jsem konzerva. Mám ráda zaběhaný rituály. Každej den v půl sedmý Ulici a v pondělí v deset dr.House. Víc mě nezajímá, jen potřebuju to televizní světlo a ševelení. Jde tak potichu, že nerozumim ani slovu, vedle spí Adélka a taky má problémy se spaním, tak bych ji nerada budila. Tak mi to stačí a tak mi to vyhovuje. Některý produkty civilizace mi přijdou zbytečný.


 


KOTaee242855_Televize

(více)
22.02.2008 21:34:45 | 0 komentářů | stálý odkaz


Den patnáctitisícístotřicátýdruhý

 


 


Včera jsem koupila semínka rajčátek, protože mám konečně ten balkón a celej svuj dospělej život chodim kolem osázených balkónů balkónu nemaje a závidim, začnu na tom už pomalu pracovat. Je skoro konec února a tak jsem udělala semínkům skleník na topení a příště koupim pár pytlů zeminy. Teda asi je nekoupim všechny najednou, spíš je budu nosit postupně. A postavim je k zábradlí a do nich dám ty sazeničky a tim pádem se ani štěně nedostane k tomu, aby mohlo prolýzt špriclema. Jen doufám, že mi nebude dělat díry do pytlů, hnojit může.


rajce2


Tak to jsem si to hezky naplánovala, ne? Taky jsem si včera koupila pilulky na vlasy a nehty a na prokrvení končetin, protože je nemám prokrvený, řikala kamarádka, co vidí aury, a proto si mi všichni psi vždycky lehaj na nohy, protože psi chodí tam, kde je třeba pomoct a léčej, kdežto kočky choděj jen tam, kde je dobře a zdravo, takže když jsem měla depku, královna si mě ani nevšimla. Zato když jsem byla v pohodě, spala mi na břiše. A mně se na zádech spí pěkně blbě.


 


 

(více)
20.02.2008 16:47:49 | 2 komentářů | stálý odkaz


Den patnáctitisícístodvacátýpátý

 


 


Tobě, muj zmetku...


 


(řek mi "prosim tě, hlavně mi nikdy neřikej broučku, klidně mi řikej zmetku, nebo Karle, to je mi fuk, ale ne broučku..")


 


 


 

(více)
13.02.2008 16:28:08 | 0 komentářů | stálý odkaz


Den patnáctitisícístodvacátýtřetí

     Tak už je to tady. Už jsem to přechodila. Myslim Myšáka R. V podstatě to nebylo tak těžký. Musela jsem si připustit, že mi na něm vlastně od začátku něco vadilo. Hned první noc, co jsme byli spolu, mi řek, že jsem strašně hyperaktivní, když on spí. Jo, já se teda dost melu, to je fakt, ale zkuste se nemlít, když si na vás lehne chlap a nemůžete dejchat. A každou další noc si tuhle poznámku aspoň jednou musel neodpustit.

(více)
11.02.2008 13:07:18 | 2 komentářů | stálý odkaz


Den aniseminechcepočítat, kolikátej

Je mi úplně na hovno, už pár dní, možná tejdnů, chtěla bych bejt pesimistka, kdybych byla pesimistka, neřikala bych si: "Tak teď, teď už to konečně přišlo a já budu moct bejt šťastná", ale věděla bych, že to nepřišlo, že já šťastná bejt nemůžu, a prostě bych si užila těch pár dní, který jsem dostala, nadoraz. Takhle to zase beru jako zradu, jako, že jsem dostala ochutnat, jak je to dobrý, to, co nikdy nebudu jíst.

(více)
11.01.2008 16:13:13 | 0 komentářů | stálý odkaz


Den patnáctitisící sedmdesátý

Miláčku, já nevim, jestli s tebou budu moct spát na tý tvý posteli! (více)
20.12.2007 11:58:24 | 0 komentářů | stálý odkaz


Den patnáctitisícíšedesátýsedmý

No, za chvilku zase budou Vánoce, tak abychom zase udělali ňáký vánoční cukroví. Jinak vás chci ubezpečit, že mám pořád v obýváku na zemi tu haldu knih a ještě jinejch nezařazenejch krámů, čili vánoční atmosféra tu neni, je tu jen atmosféra zmatku a dobrý vůle, se z toho zmatku nepokakat. Když jsem řikala svýmu kamarádovi, kterej si řiká psychopat, že u mě může do konce roku bydlet, netušila jsem, co to obnáší. Už to vim. obnáší to špinavou vanu, ponožky na zemi i za knihovnou, kukuřičný lupínky na zemi v kuchyni, talíře s vločkama na zemi v obýváku, absolutní ztrátu soukromí a hip hop na plný koule. A na konci toho řetězu je muj řev, jeho smutný oči, muj povzdech a "Doprdele, já s tebou nechci bydlet!" a smích. Protože dlouho se na něj člověk zlobit nemůže. Mám ho ráda, i když se fakt děsně těšim, až k nám bude chodit jen na návštěvu... Zase na druhou stranu si teď (více)
17.12.2007 12:37:29 | 0 komentářů | stálý odkaz


Den patnáctitisícípadesátýšestý

Z toho nadšení minule moc nezbylo, M se ukázal nebýt mužem, ale lhářem a zbabělcem, moje holčička je smutná a já ještě víc, protože narozdíl od ní jsem si za něj hned nenašla náhradu, chtěla jsem mít krásný vnoučata a on je moc hezkej chlapeček...no jo, ale bejt hezkej taky neni všecko :-)


A já jsem se úplně děsně zamilovala na Štěstí. Akorát teď nevim, jestli je to dobře, nebo špatně.


 

(více)
06.12.2007 20:43:50 | 0 komentářů | stálý odkaz


Den patnáctitisícídvacátýosmý

 


 


Za ten necelej tejden, co jsem nenapsala ani čárku, se toho událo poměrně hodně. Za prvé jsem se zase viděla s mimínkem, mimínek přines svíčky a prvně jsme se milovali a bylo to hezký, docela mě to překvapilo, jak. Ale to nebudu dál rozebírat, myslim, že tyhle intimní záležitosti budou jen mezi náma čtyřma. Myslim tim mě, mimínka a moje dva podnájemníky, protože ty z toho prostě vynechat nemůžu, když spěj za tou papírovou zdí.


 


Potom se taky staly nějaký věci, který se týkaj mý skorodcery, o těch bych se asi ráda rozepsala trošku víc. Nejdřív, co je to „moje skorodcera“. To je dcera, kterou já jsem neporodila a která mě nemá zaznamenanou v žádnejch dokladech, a přesto ode mě k ní vede nepřervatelná pupeční šňůra. Tahle moje skorodcera je dcera mýho bejvalýho manžela. Znám ji od jejích dvou let, tenkrát, když jsem ji prvně viděla, byla to malá, hubená, průhledná, ustrašená princeznička, vždycky ji budu vidět, jak stojí v tý předsíni a neví, co se s ní děje. V tuhle chvíli přesně jsem se do ní zamilovala a miluju ji dodnes, i když už to není malá, hubená, průhledná, ustrašená princeznička, ale černá gothická princezna, která v sobě má sem tam zmatek, protože neví, jestli bude spíš metalistka, nebo punkerka.


 

(více)
08.11.2007 16:24:57 | 1 komentářů | stálý odkaz


Den patnáctitisícídvacátýtřetí

"Seš bosorka" řek chlapeček a mně se chtělo ječet: "Néééééé, slovensky nééééééééé!!!"


(Bosorka mě neurazila, koneckonců že jsem čarodějnice vim, muj bejvalej šéf mi řikal, že jsem nikdy nebyla telátko, ale vždycky jsem byla čarodějnice a mně to lichotilo, nikdy  jsem nechtěla bejt telátko...)


___________________________________________

(více)
03.11.2007 12:01:41 | 0 komentářů | stálý odkaz


© 2007 copyright - relevantní autor všech článků jsem jen a jen já blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se