ČEKANČÍ BLŮČEK, aneb Zápisky egomaniaka

Přetlak


Víte, co to je přetlak? Nebo nasycenej roztok? Tak to mám v hlavě. Vlastně ne, je to – přesycenej roztok. Ohřejvá se a krystalizuje. Sedim před televizí, koukám na to sklo, za kterým se ukazujou hejbací obrázky a vůbec nevim, na co koukám. Jen, že se to hejbe a že to vydává nějaký zvuky. Ale jediný, co slyšim, je: „Miluju tě!“ uvnitř. Je to muj hlas, kterej to vykřikuje a ozývá se to jen v mý hlavě.
("Ukažte mi levou ruku, mladá pani. Tam je to napsaný. Jste krásná, mladá pani, jste krásná a mohla byste mít na každým prstě chlapa, ale vy chcete jen toho vašeho! Kolik mi dáte, mladá pani, peněz? Ta pani vedle mi dala tisic. Dejte mi aspoň padesát! Víte, že jste nemocná?!"
Člověk, který se narodil ve znamení Lípy je plný šarmu a vzácného kouzla. V jeho nitru se však odehrává věčný boj - je to rozpor mezi drsnou realitou a romantickou iluzí.)
Jako bych každej den mýho života musela říct aspoň jedno „miluju tě!“ a když to neřeknu, tak se mi to tam usadí a tak se mi to tam hromadí a za ty roky se toho tam nahromadilo spousta a teď to chce ven a já tu sedim a tupě zírám a mám šílenou potřebu vstát a křičet: „Miluju tě! Miluju tě! Miluju tě!“ a pořád, dokud se hlava nevyprázdní. Ale – nebyla bych potom už doopravdy blázen? Je mi totiž úplně jedno, komu to budu řikat.
(Kůň umí velice bystře vyhodnocovat situace a rafinovaně manipulovat lidmi a děním kolem sebe. K jeho negativním vlastnostem patří možná přílišná impulzivnost a tvrdohlavost. Má výbušnou povahu, i když na svá vzplanutí rychle zapomíná.)
Sedim v metru a unavenou hlavu mám skoro opřenou o štangli za kterou se chytí ruka, chlapská ruka a moje tvář je tou rukou přitahovaná, chce se položit na tu ruku, o který nevim, komu patří a je mi to jedno, nezvednu pohled, abych se podívala, jak vypadá ten pán, chci se jen o tu ruku sama pohladit.
"Promiň, nejsem milenka na polední pauzu."
(Děti, který vyrůstaj v dětskejch domovech prej tohle uměj, když potřebujou pohlazení, tak si pro ně dojdou. K nějaký tetě, ke kuchařce, ke komukoliv, kdo je v tu chvíli na blízku.)
Ptal jste se mě, čeho se bojim a já řekla, že toho, že zustanu sama. Pak jste se ptal, jestli se bojim, že už si nenajdu chlapa a já řekla, že ne.
(Panna je uzavřená a stydlivá, náročná, věčně nespokojená a rýpavá, tvrdohlavá, ale tolerantní. Zřejmě nejlepším řešením je manželství s jinou Pannou. Vztah je pak harmonický. Dále je vhodné uzavřít sňatek s Rybou, případně s Býkem nebo Kozorohem.)
Asi vám budu vyznávat lásku, pane doktore, protože to je přesně ta terapie, kterou potřebuju. Pojďte, zatáhněte ty žaluzie a lehneme si na to lehátko, kam pokládáte pacienty. Nebo mi řekněte, že se nemusim bát vzít si to pohlazení třeba od kuchařky.
Mám sice krátký končetiny, ale zato malý nozdry, pane doktore, nevim, jak přežiju dobu ledovou!

05.10.2007 14:43:35Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - relevantní autor všech článků jsem jen a jen já blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se