ČEKANČÍ BLŮČEK, aneb Zápisky egomaniaka

Blázinec


     Došla jsem domů poslepu. V nedaleké márnici odbíjeli poledne a můj stín směřoval přesně k jihu. „Ty musíš mít vždycky něco extra!“ řekla moje matka a šla tak dlouho na východ, až se ocitla na západě. Dokázala tak, že je Země kulatá a že Kolumbus měl pravdu, když tvrdil, že určitě jde postavit. Jenže se musí prolomit kůra. Zemská kůra je nejsvrchnější slupka zemského tělesa a síla kůry je různá v závislosti na povrchových útvarech: na kontinentech  30 - 40 km, v horských oblastech  50 - 70 km,  v Himalájích až 80 km a pod oceány 6 - 15 km, čili je evidentní, že pod oceány by se prolomila snadněji. Ale zase by vytekla voda. Moje kůra se už docela prolamuje, jak jsem tak na to koukala včera do zrcadla. Asi to bude tim, že se do zrcadla nekoukám denně. Ještěže se prolamováním nepoškodí jádro. 
     Zemské jádro má vnější jádro, přechodnou zónu a vnitřní jádro, které nazýváme též jadérko a jeho svrchní hranice je pokládána do hloubky 5 100 km. Moje jádro má taky tři části. Vrána je povrchu, protože furt vyskakuje ven, kouká, kde nechal tesař díru (a má na mysli Ježíška), někdy bublá a někdy se z ní čoudí, je to takový sopečný jádro. Není povrchní - je povrchová. Pak je Adik, Adik je povahy stálejší a pevnější, nevyskakuje si a nebublá, jen někdy poskakuje, když ji vezmeme na těžkej kov, nebo když má svou radostnou depku. Rozhodně se nedá nazvat přechodnou zónou. A úplně uvnitř je Dárek, Dárek je pravděpodobně tvořen pevným materiálem, protože v něm existují příčné vlny, no…drží se tam zuby drápy. Mám ho nafurt a ne, že by mi to dělalo bůhvíjakou radost. Co chvíli se snažim ho nahradit, ale ten silikon tam ne a ne narvat. 
     Na pohřby nemáme chodit nazí, jen nevím, jestli z úcty k živým, nebo z úcty k mrtvým. Já chodím na pohřby zásadně nahá. Pohřbívám do nevzpomínek deštníky ve smutku. Udělaly špalír od brány až k latríně a hvězdy zahnily. Na zem spadl první dubovej list. Lidi vytáhli ze skříní barevný svrchníky a snažili se vyhnout Gutenbergově diskontinuu, protože tam pravděpodobně dochází k částečnému míšení zemského jádra a pláště a aby bylo veseleji, došli si k zubaři pro náhrady. Zubní náhrady nejsou silikonový, moknout jim nevadí a nemusej vás kvůli nim řezat, pusu umíte otevřít sami. Koneckonců, mně silikon taky nesluší, Tatry vznikly vrásněním a drak se stejně vždycky vydrápe.
     A je zvláštní, že nemám jádřinec, i když v blázinci jsem už byla.

30.09.2007 18:50:25Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - relevantní autor všech článků jsem jen a jen já blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se