ČEKANČÍ BLŮČEK, aneb Zápisky egomaniaka

S tebou jsem byla

      Chtěla bych natočit film, nikdo by v něm neřek ani jedno slovo, jen by hrála krásná hudba a lidi by tančili po obloze a usmívali by se na sebe. V tom filmu by hlavní roli hrál pohyb a barvy a všechny baletky by byly krásný, jako já. Když si snim, JSEM krásná, je to muj sen, můžu si to dovolit! No jo, realita je jiná, nejsem baletka a chovám se, jako malá ufňukaná holka, protože mi chybí ruka, kterou bych chtěla pohladit a tuhle jsem na otázku, kdo napsal Honzíkovu cestu odpověděla: „Oldřich Říha“, čimž dokládám, jak jsou moje přemýšlenky zmatený (a navíc mi přijde, že ta knížka se jmenuje "Honzíkova svatební cesta").


     Vzpomínám, jak jsme byli spolu, držela jsem tě za ruku, tys mě hladil po vlasech a díval se na mě a tvuj pohled řikal: „Jsi krásná!“ a potom ses usmál a řekls: „Jsi krásná..“ a já jsem byla krásná. Přemejšlim o tom, že si pamatuju naše první objetí, ale to poslední ne. Přemejšlim o tom, že kdybych věděla, že je poslední, pravděpodobně bych si ho pamatovala. Vzpomínám, jak jsme spolu stáli v dešti nazí (teda já měla košili a ty ses nestyděl), to jsme měli společný, lásku k lesu v dešti a když někdy pršelo a nebyli jsme spolu, jen jsme si napsali: „Prší..“ a byli jsme tam zas. Vzpomínám, jak jsem se v našem prvním společným dešti děsila svejch rozmazanejch očí a ty ses smál, palcema jsi mi ty oči opravdu rozmazal a pak jsi řek: "V tom to přece není.." a já jsem byla s tebou krásná i zmoklá a to tričko se slonem, ve kterým jsem spala, nikdy nevyhodim. 


     Jednou budu stát před tou velkou bílou zdí, na kterou jsem chtěla malovat život, ale ještě jsem k ní nedošla, jednou se jí budu dotýkat nosem a co je za mnou si nebudu pamatovat, jen budu vědět, že ještě krok a vstoupím ZA, a budu se snažit ten krok neudělat, i když budu vědět, že mě tam čekáš. Slibuju, že nebudu pospíchat.

30.09.2007 11:37:18Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - relevantní autor všech článků jsem jen a jen já blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se