ČEKANČÍ BLŮČEK, aneb Zápisky egomaniaka

Opustil mě i pavouk, kterej si tři tejdny stavěl síť mezi mým hrnkem od kafe a monitorem.Neměl čas si se mnou povídat a mě obtěžovalo, když mi vyprávěl, co celej den při soukání stavebního vlákna zažil. Ani mi nezamával na rozloučenou a bylo mu jedno, že ho mám ráda. V tu ránu se polovina rejže na talíři proměnila v muší larvy a vesele začala okusovat čerstvou petrželku, kterou jsem si do rýže naházela, abych měla vitamíny.
     „Ty se divíš, že seš sama?“ pochechtávala se na balkóně moje matka, „však se na sebe podívej, jak vypadáš!“
     Pes ji unaveně kousl do lýtka a ona se, uražená, oběsila na šňůře na prádlo. Larvy zakoulely spokojeně očima a přemístily se z petržele na mrtvolu.
     „Jojojo,“ pískala ustaraně konvice, „dyk seš zlá, seš zlá…“
     Jo, jsem zlá, protože řikám lidem, který nemám ráda, že je nemám ráda a konvicím, že jsou konvice. Just jsem si kafe zalila horkou vodou z kohoutku a vyplázla jsem na ni jazyk. Otočila se ke zdi a sloupla si ze spirály zbytečný vodní kámen.
     Zapálila jsem si ten den první cigáro zapalovačem s dětskou pojistkou a sedla jsem si na balkón. Vál vlahý letní větřík, pes si opaloval spokojeně holý břicho na břehu bazénu a byl šťastnej, mouchy tyly z hnijícího masa ženský, která mě porodila a byly šťastný, pavouk Láďa asi už někde našel novej domov a byl šťastnej, a tak jsem byla taky šťastná.
     „Už dlouho mi na lidech nezáleží,“ řikala jsem si, když jsem visící matku kousek odsouvala, abych mohla na sluníčko pověsit vlhkou utěrku, když jsem, konečně, po letech, umyla nádobí.
     "Jsi divná," řek ten normální kluk, "jsi jízlivá a přitom hodná, jízliví lidé bývají zlí."
     No vida.


 


 


 


 


_____________________


 


 

26.05.2008 14:28:36Komentáře

3 komentářů:
  • 09.06. 16:13, jarda

    to jen, že píšeš tak, že když někdo zná tvoje věci myslím že tě v psaní pozná (opsala, to u tebe nehrozí, leda ze starýho notýsku, jo a když už sme u toho, tak sem hledal všude tvojí "mrchu", teda myslim že se to tak menoval a nenašel, a to nemám radost můžeš poradit?)

  • 26.05. 22:47, čekanka

    no takhle jaks to napsal to vypadá, že už jsi to někde slyšel a že jsem to opsala :-)))))

  • 26.05. 22:44, jarda

    víš co je zvláštní textík co si napsala sem napoprvý nečet ale slyšel číst nahlas asi po šestý, sedmý větě sem řek, hele to je čekanka (proč má člověk takovou radost, když se trefí) píše ti to jak dřív, to jest výtečně


přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - relevantní autor všech článků jsem jen a jen já blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se