ČEKANČÍ BLŮČEK, aneb Zápisky egomaniaka

Deset minut normálního dne

Típla cigaretu do vokousanýho rajčete, který leželo na stole vedle myši a zamyslela se. Venku lítali netopýři, jako vždycky v týhle roční době, když se smrákalo, a lovili babky, za což jim byla vděčná.

Teda proti stařenkám nic neměla, ale proti chroustům poměrně dost. Nalítávali na lustr a dělali kravál. A to nemluví o tom, jak to bylo nepříjemný, když při těch splašených náletech nalítli do ní. Jasně, vyřešily by to sítě do oken, ale ona potřebuje k životu vzduch, vzduch, vzduch, dýchat! a mít možnost kdykoliv vyletět. A proto miluje netopýry, protože netopýři maj echolokátory a do lustru nenarážej, ani když se splašej. Kupodivu lítaj i u nich na sídlišti, člověk by řek, že se budou tak hustě zalidněným místům vyhybat. Zrovnatak, jako ti chrousti. Proč vlastně příroda nenadělila echolokátory i chroustům? Jo, nižší vývojovej druh. V tom případě je divný, že echolokátor nemá člověk. Člověk, jako nejvyšší vývojovej druh by měl mít všecko. Logicky. Z čehož logicky vyplývá, že člověk neni nejvyšší vývojovej druh. O tom vlastně přemejšlí už hodně dlouho. Tuhle potkala sousedku v baráku. Obě šly nakoupit a tak spolu došly až ke kontejnerům na tříděnej odpad. Sousedka se zastavila a v tašce vylovila několik prázdných zavařovaček a naházela je do kontejneru na sklo. Potud by bylo všecko v pořádku. Ale ty sklenice měly víčka!


"Ježiš, co to tam hážeš, to je na sklo, ne na kovy!" křičela.


"No a co, ať jsou rádi, že jim to tam hážu vůbec!" odpověděla sousedka klidně a klidně se vydala na cestu do samoobsluhy. Jo, nejvyšší vývojovej druh.


"Ať jsou rádi? Ať jsou rádi?" opakovala si a stála, jak přikovaná k chodníku. "KDO má bejt rád?" copak lidem fakt nedochází, že tohle dělaj pro sebe? Nejvyšší vývojovej druh by to nenechal nikdy dojít takhle daleko.


Zapálila si další cigaretu a hodila do sebe poslední hlt kafe. "Jsem moralistka, jsem blbá, každej mě nesnáší, protože přednášim při každý vhodný příležitosti. Jenže já si nemůžu pomoct, furt věřim tomu, že když se to lidem bude dostatečně intenzivně vtloukat do hlav, tak na to přijdou sami."


To, že šla pracovat do hypermarketu, taky mělo svuj účel. Za prvé chtěla všem dokázat, že zákazníci nejsou protivný a za druhý jim přísně odměřovala tašky a když jim je dávala, přednášela o plastech. Nadužívání plastových tašek ji děsí od tý doby, kdy byla v Bohem nezaplastovaný přírodě jedněch evropskejch velehor a na jednom maličkým smrčíčku byla navlečená igelitka. Dokonce fakt navlečená, ňákej idiot si dal tu práci a poctivě ji navlík. Kdyby si idioti takhle poctivě navlíkali kondomy, nemuselo by bejt na světě tolik idiotů.


Koukla do mailu a s uspokojením zjistila, že zaregistrovali její přihlášku na výlet do Passau na vernisáž výstavy Josef Váchal a Alfred Kubin Šumava - Bömerwald a napsala kamarádkám, že jim zamluvila místa taky. Dlouho nikde nebyla a docela se fakt těší. Snad dostane propustku. Koukla, kolik je hodin a zjistila, že má nejvyšší čas. Musí dodržovat režim, nebo ji šoupnou na uzavřený oddělení a to už potom nebude žádná prdel. Pobyt v léčebně má aspoň tu výhodu, že tam nelítaj babky.


 


Udělej si IQ test, stačí kliknout


 


_____________________________________________________________________________

03.03.2008 15:46:20Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - relevantní autor všech článků jsem jen a jen já blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se