ČEKANČÍ BLŮČEK, aneb Zápisky egomaniaka

Šestý den


Zdraví je jen jedno. Je. Ale kočka má sedm životů. Já jsem kočka. Už jsem z tý lopaty slezla třikrát. Ňáký dětský lapálie, jako zánět slepýho střeva, si ani moc nepamatuju. Akorát jsem byla v nemocnici na pokoji se dvěma chlapečky a počůrávala jsem se a styděla jsem se. No ale ono to čůrání bolelo! 
Když mi bylo 21, měla jsem šutr ve žlučníku. V noci mi bylo často zle a naše drážní lékařka mě léčila anacidem a já byla za lhářku, že mi nic neni a chodim pozdě do práce. Já chodila pozdě do práce furt. Když jsem přišla v poledne, stejně jsem to stihla, jako ostatní od rána a ještě se muj šéf těšil na moje omluvy, vymejšlela jsem si parádní. A jednou jsem jela na týden do Tater a tam se mi udělalo zle a, když jsem se vrátila do Prahy, hned jsem šla k tý dispečerce, jenže ona tam nebyla, byl tam záskok, ale chytrej, jen se na mě podíval, řekl "žlučník" a šla jsem na polikliniku do Anglický. Tam mi udělali potřebná vyšetření a zjistili, že nemaj postel, takže mě naložili do sanitky a odvezli mě na drážní polikliniku do Myslíkový. Tam mi udělali vyšetření a odběry, zjistili, že nemají volnou postej a bez sanitky mě poslali do Thomayerky. "Tam mi udělali vyšetření a řekli mi, že na internu patřim na František. Tam už mě uložili. Bylo to peklo, žlučník si žádá sladký a já mám ráda maso. Po deseti dnech přišel muj ošetřující lékař:
"Tak jak se máte?"
"Dobře, pane doktore, už mě pustíte domu?" 
"No, já za vámi jdu, abych se zeptal, jestli nechcete ten žlučník vyndat. Teď jsme vyléčili ten zánět, přes ten se operovat nedá, ale k operaci stejně jednou dojde, když ne teď, tak vás jednou přivezou s kolikou."
"Takže mi radíte na tu operaci jít."
Přemejšlim. Chirurgie je o patro vejš, tak to sfouknu naráz a je to.
"Tak jo, já půjdu."
"Dobře, tak můžete jít domu."
"Domu? Vy mě budete operovat doma?"
"No, na chirurgii patříte do Thomayerky, takže vám dám propouštěcí papíry a běžte si to dohodnout tam."
Jo, to bylo socialistický zdravotnictví. Naštěstí měla máma kámoše, kterej kolem doktorů zařídil vždycky všecko a ten mi zařídil Londýnskou a Pafka. Takže se ve finále můžu vytahovat, že jsem měla stejnýho doktora s panem prezidentem.
22.01.2017 20:08:09Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - relevantní autor všech článků jsem jen a jen já blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se