ČEKANČÍ BLŮČEK, aneb Zápisky egomaniaka

První den


V minulým životě jsem byla černoška. Černá zpěvačka. Bydlela jsem v Paříži a milovala jsem muže. Jednoho muže. Byl bílej a měl bílou ženu. Asi žili šťastnej život. Nejspíš jo. Možná měli děti. Nevím. Viděla jsem ho jen, když přišli poslouchat můj zpěv. Možná jsem ho milovala pro tu lásku, kterou měl v očích, když se díval na svou ženu. 
V tomto životě jsem bílá a nemám absolutní hudební sluch, jen hudební sluch a pamatuju si Paříž. De ja vu. Je to tak. Paříž miluju a znám. Nicméně tahle knížka není o Paříži, ani o zpívání. Je o mně. 
Je mi padesát, jsem v invalidním důchodu a mám spoustu času přemejšlet. A tak to budu zapisovat a bude to dobrá knížka. Rozhodla jsem se. A v životě dospělýho člověka je všecko otázka rozhodnutí. Opravdu, je to tak. Já jsem se nedávno rozhodla, že budu bydlet v Karlových Varech. Nevim, jestli to bylo dobrý rozhodnutí. Než tuhle knížku dopíšu, zjistim to. Zatim to tak nevypadá. Nikoho tu neznám a je mi smutno. Ale v první kapitole nikdy není děj ještě v gradaci. Nejdřív ho tam nějak musim dostat. A ono se to podaří, uvidíte. Tak zase zítra.
17.01.2017 02:33:24Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - relevantní autor všech článků jsem jen a jen já blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se