ČEKANČÍ BLŮČEK, aneb Zápisky egomaniaka

Jo a ještě trocha osvěty

Furt jsem nevěděla, co to je POGO a tak mi moje skorodcera udělala školení. Takže:

Pogo je tanec, který vznikl na konci 70. let jako vzdor proti diskotékové kultuře. Tancuje se hlavně na punkových nebo metalových koncertech. Steven Severin ze skupiny Banshees tvrdí, že pogo stvořil Sid Vicious ze skupiny Sex Pistols, tuto informaci je ovšem nutno brát s rezervou. Do Česka pogo přišlo z Velké Británie.

Tento tanec nemá žádný pevný řád, tanečníci se při něm řídí svou intuicí. Tancuje se tak, že lidé nejblíže pódiu (v tzv. „kotli“) poskakují nahoru a dolů v osmidobém rytmu, „máchají“ kolem sebe rukama a nohama a naráží do sebe, někteří z tanečníků příležitostně upadnou. Pokud někdo upadne, ostatní mu zpravidla pomohou na nohy. Nezasvěcený pozorovatel může nabýt dojmu, že se tanečníci mezi sebou bijí. Lidé se skutečně zraní pouze v minimálním počtu případů, často svou vlastní vinou.

Existuje též tvrdší verze poga, např. pig pogo (prasečí pogo, mlejn), při kterém se lidé kopou, dávají si pěstí, lehají na sebe a záměrně do sebe narážejí. Riziko zranění je v tomto případě větší, ale není dovoleno nikoho záměrně zranit. Je třeba si uvědomit, že pogo není boj, ale zábava a forma uvolnění energie.

Dalším je takzvané pitbull pogo, kdy v kotli jsou dva tanečníci a tanec se stává již skutečným bojem.

Citováno z „http://cs.wikipedia.org/wiki/Pogo“

A takhle to vypadá:

http://youtube.com/watch?v=8_p0isjdZaU&feature=related


akorát furt nemůžu napočítat těch osm...


______________________________________________

04.12.2007 12:40:12Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - relevantní autor všech článků jsem jen a jen já blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se